REKLAMA

Nowa mutacja słynnego wirusa! Czy szpryca chroni przed IHU?

Kolejna odmiana COVID-19 zaniepokoiła naukowców. We Francji odkryto właśnie wariant IHU, który okazał się być bardziej odporny na szprycę, niż dotychczasowe odmiany.

Pochodząca z Marsylii odmiana IHU jest najnowszą mutacją słynnego koronawirusa. Odmiana miała okazać się bardziej odporna na preparaty przeciwko COVID-19, niż jej dotychczasowe kuzynki.

Wydaje się, że IHU szybko przejmie sławę Omikrona, który niedawno przeraził niemal całą kulę ziemską. Odmiana szybko się rozprzestrzenia, co martwi badających ją naukowców.

Wariant IHU ma być nie tylko bardziej odporny na szczepionki, niż sam Omikron, ale i znacznie bardziej zakaźny od pierwotnego koronawirusa. IHU wyodrębniono 10 grudnia u pacjentów z miasta Forcalquier w departamencie Alpy Górnej Prowansji w Instytucie Chorób Zakaźnych Szpitala Uniwersyteckiego w Marsylii.

Pierwsze litery nazwy instytucji złożyły się na nazwę nowej mutacji, IHU. Naukowcy określają wersję koronawirusa jako B.1.640.2. Sam wariant IHU ma posiadać aż 46 mutacji, które czynią go bardziej odpornym na działanie szczypawek.

Dotychczas w Marsylii stwierdzono 12 przypadków zakażenia IHU. Pierwszy pacjent, u którego stwierdzono obecność nowej mutacji, podróżował wcześniej do Kamerunu. Naukowcy podejrzewają, iż wariant mógł zatem przywędrować do Europy z Afryki.

ZOBACZ TAKŻE:

Prezydent RAFAŁ PIECH : Czy Prezydent DUDA i Premier MORAWIECKI zdradzą Polaków ? Bardzo ważny przekaz Prosimy o pełną mobilizację i udostępnienie

tvPolska

04-01-2022

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Udostępnij

Napisz komentarz przez Facebook


lub zaloguj się aby dodać komentarz


Pokaż więcej komentarzy (0)