REKLAMA

PARTIA ZIELONI: Interweniujemy w sprawie ochrony wilków w Polsce! (VIDEO)

Posłowie Zielonych, Małgorzata Tracz, Tomasz Aniśko i Urszula Sara Zielińska – wystosowali interpelację do Ministerstwa Klimatu i Środowiska dot. prawnej ochrony populacji wilków w Polsce. Członkowie ugrupowania interweniowali w sprawie ochrony polskich wilków.

Partia Zieloni zaniepokoiła się losem wilków w Polsce. Wszystko przez… Parlament Europejski, który wezwał do obniżenia stopnia ochrony tych zwierząt.

– W zeszłym roku Parlament Europejski przyjął rezolucję w sprawie ochrony hodowli zwierząt gospodarskich i dużych drapieżników. Parlament wezwał do obniżenia ochrony wilków w Europie. To oznaczałoby ogromne zagrożenie dla wilków, których populacja stanowi znaczną i zintegrowaną część naszego systemu – informuje na swoim profilu partia Zieloni.

– Nadzieją napawa jednak list dwunastu ministrów środowiska państw członkowskich Unii Europejskiej. Skierowali oni list do Komisji Europejskiej, wyraźnie zaznaczając w nim: w dobie globalnego kryzysu bioróżnorodności, jednoznacznie odrzucamy zawartą w rezolucji tendencję do osłabienia ochrony prawnej wilka – podkreślili członkowie ugrupowania.

– W związku z tym, zwróciliśmy się do resortu z następującymi pytaniami:
1️⃣ Jakie jest stanowisko Ministerstwa Klimatu i Środowiska w sprawie przyjętej przez Parlament rezolucji?
2️⃣ Dlaczego Ministerstwo Klimatu i Środowiska nie podpisało listu otwartego skierowanego do Komisji Europejskiej, sprzeciwiającego się osłabieniu ochrony wilka?
3️⃣ Czy Ministerstwo Klimatu i Środowiska planuje zmiany w obszarze ochrony prawnej wilków? Jeśli tak, to jakie i czy przewiduje możliwość zezwolenia na polowania?

Jak dotąd, partia nie poinformowała czy otrzymała jakąkolwiek odpowiedź w sprawie polskich wilków.

źródło: Facebook/ Zieloni

16-02-2023

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Udostępnij

Napisz komentarz przez Facebook


lub zaloguj się aby dodać komentarz


Pokaż więcej komentarzy (0)