REKLAMA

Polacy MUREM za Braunem! W dwa dni zebrano PONAD 90 tys. złotych

WARSZAWA. W piątek Prezydium Sejmu nałożyło na posła Grzegorza Brauna karę finansową w wysokości około 62 tysięcy złotych. Poseł Konfederacji został ukarany za słowa wypowiedziane w kierunku Ministra Zdrowia, Adama Niedzielskiego „będziesz pan wisiał”.

Natychmiast po ogłoszeniu kary, w Internecie rozpoczęto zbiórkę na wsparcie działalności Brauna. Organizatorzy wyznaczyli za cel osiągnięcie pułapu 90 tysięcy złotych. Próg został przekroczony zaledwie po dwóch dniach.

Aktualnie, na pomoc posłowi Konfederacji wpłynęło ponad 96 tysięcy złotych

 

Sprawa zaczęła się już w piątek po południu, gdy słowami posła Grzegorza Brauna zajęła się Prokuratura Okręgowa.

Jak informuje portal „wPolityce”:

W piątek 17 września 2021 r. do Prokuratury Okręgowej w Warszawie wpłynęło zawiadomienie Marszałka Sejmu RP – Pani Elżbiety Witek o uzasadnionym podejrzeniu popełnienia przestępstwa w czasie drugiego dnia obrad 37. posiedzenia Sejmu RP IX Kadencji. Po zapoznaniu się z treścią zawiadomienia oraz dołączonymi do niego materiałami, prokurator wydał postanowienie o wszczęciu dochodzenia w sprawie kierowania w dniu 16 września 2021 r. na sali plenarnej Sejmu RP groźby popełnienia przestępstwa pozbawienia życia wobec Ministra Zdrowia – Adama Niedzielskiego, tj. o czyn z art. 190 par. 1 k.k.”.

ZOBACZ TAKŻE:  GRZEGORZ BRAUN  do Ministra Zdrowia NIEDZIELSKIEGO???? : Będziesz pan wisiał !

 

19-09-2021

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Udostępnij

Napisz komentarz przez Facebook


lub zaloguj się aby dodać komentarz


Pokaż więcej komentarzy (0)