REKLAMA

Policjanci z Zakopanego „rozebrali” złodzieja

ZAKOPANE/MAŁOPOLSKA. W stolicy Tatr zatrzymano 29-latka, który okradał m.in. drogerie i sklepy z odzieżą. Sprawa ma charakter rozwojowy, a zatrzymanemu grozi do 5 lat więzienia.

W minioną sobotę funkcjonariusze zakopiańskiej komendy patrolując ulicę Krupówki zostali skierowani do jednego ze sklepów, gdzie miał przebywać młody mężczyzna podejrzewany o kradzieże kosmetyków.

– Gdy policjanci przybyli na miejsce, pracownicy ochrony przekazali im ujętego 29-letniego mężczyznę, pochodzącego z województwa lubelskiego. Na miejscu funkcjonariusze ustalili, że zatrzymany odpowiada za liczne kradzieże kosmetyków. Ich wartość to blisko 1400 złotych. Gdy policjanci zaczęli sprawdzać odzież, jaką posiadał na sobie mężczyzna okazało się, że kradzieży ma na swoim koncie znacznie więcej. Na każdej części jego garderoby tj. dwie kurtki, dwie pary spodni, skarpetki oraz buty znajdowały się klipsy zabezpieczające odzież przed kradzieżą – informuje Komenda Powiatowa Policji w Zakopanem.

Policjanci, dokonując weryfikacji zabezpieczeń potwierdzili, że odzież pochodzi z kradzieży z innych sklepów na terenie miasta.

386-97031_1

Zdjęcie ilustracyjne/Policja Małopolska

– Mężczyzna miał przy sobie również, najprawdopodobniej kradziony tablet i scyzoryk szwajcarskiej firmy. Wartość opisywanych (odebranych) rzeczy wyniosła blisko 4000 złotych. Po ich zabezpieczeniu, 29-latek został tylko w koszulce i z czapką na głowie, które były jego własnością – dodaje KPP w Zakopanem.

Sprawa ma charakter rozwojowy, a śledczy ustalają czy zatrzymany dopuścił się innych kradzieży.

Źródło: KPP w Zakopanem.

24-01-2024

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Udostępnij

Napisz komentarz przez Facebook


lub zaloguj się aby dodać komentarz


Pokaż więcej komentarzy (0)