REKLAMA

Propaganda na granicy: „Dzieci szczęśliwe i wdzięczne Białorusinom!” [FOTO]

Wszystko wskazuje na to, że służby białoruskie kolejny już raz przeprowadzają akcję propagandową z udziałem nielegalnych imigrantów. Wykorzystywane w niej są dzieci, przebywające pod granicą polsko-białoruską.

Białoruskie media po raz kolejny rozsiewają rządową propagandę, przedstawiając służby białoruskie jako uczynne i przyjazne wobec nielegalnych imigrantów. Do sieci trafiły zdjęcia pomocy humanitarnej udzielanej przez Białorusinów najmłodszym. Znajdują się na nich małe dzieci z kartonikami soków i wodą, a także rodzice, troskliwie przytulający swoje pociechy.

Na fotografiach nie zabrakło również białoruskich służbistów, gorliwie rozdających racje żywnościowe imigrantom. Dzieci, uchwycone w kadrze, śmieją się radośnie.

– Migranci otrzymali kolejną pomoc humanitarną od strony białoruskiej. „Dzieci i dorośli są szczęśliwi i wdzięczni Białorusinom” – relacjonuje na Twitterze Cezary Faber, założyciel facebookowej strony ’Kataklizmy w Polsce i na świecie’, obecnie śledzący sytuację na granicy polsko-białoruskiej.

– Dziś po białoruskiej stronie granicy dzień propagandowy. Polska Policja informuje, że osoby z dzieckiem prowadzone są pod ogrodzenie graniczne, reżimowy fotoreporter robi zdjęcia z różnych ujęć, po czym osoby z dzieckiem wracają do namiotu – czytamy na social mediach.

Dziś ukazało się również nagranie z migrantami, którzy klęcząc pod granicą proszą o pomoc stronę polską. Co istotne, jeszcze wczoraj ze strony imigrantów miały miejsce ataki na polskie służby, w wyniku których kilkunastu funkcjonariuszy zostało rannych. Okazuje się, że pomoc przybyszom zadeklarowała już UE, oferując niebagatelną sumę na zapewnienie im przetrwania.

– Unia Europejska przeznaczy 700 tys. euro na pomoc humanitarną dla migrantów znajdujących się na po białoruskiej stronie granicy z Polską. 200 tys. z tej kwoty trafi do Czerwonego Krzyża, w tym jego białoruskiego oddziału, będącego pod kontrolą reżimu Łukaszenki – czytamy.

ZOBACZ RÓWNIEŻ:

GRANICA BIAŁORUSKA: LASERY przeciwko STRAŻY GRANICZNEJ, przekroczenie granicy w Kuźnicy

tvPolska

17-11-2021

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Udostępnij

Napisz komentarz przez Facebook


lub zaloguj się aby dodać komentarz


Pokaż więcej komentarzy (0)