REKLAMA

PRZYPOMINAMY: Sejm NA ŻYWO oraz PROTEST Konfederacji przeciwko segregacji!

Dziś w Sali Posiedzeń odbędzie się 44 posiedzenie Sejmu IX kadencji. W tym jakże ważnym dla Polaków dniu przed wprowadzeniem nowych restrykcji odbędą się także liczne protesty przeciwko segregacji sanitarnej.

44 posiedzenie Sejmu będzie transmitowane NA ŻYWO. Na tę chwilę wiadomo, iż w jego trakcie odbędzie się Sprawozdanie Komisji Finansów Publicznych o rządowym projekcie ustawy budżetowej na rok 2022. Będziemy mieć zatem do czynienia z kwestią kluczową dla polskiego budżetu.

Jednocześnie, dnia 14 grudnia przez odbędzie się protest przeciwko segregacji sanitarnej. Uczestnicy zgromadzą się pod Sejmem RP o godzinie 18. Zebrani będą protestować przeciwko „przymusowi szczepień, paszportom covidowym i bezprawnym obostrzeniom!”. Protest organizuje Konfederacja, jedna z partii zasiadających w Sejmie.

Potrzebna jest ogromna mobilizacja społeczna i zjednoczenie ponad wszelkimi podziałami! Tu chodzi o podstawowe prawa obywatelskie, które władza chce odebrać milionom osób niezaszczepionych!” – napisano na stronie wydarzenia. Protest ma być wyrazem sprzeciwu wobec nasilającego się zamordyzmu sanitarnego w Polsce. Jak bowiem stwierdził minister zdrowia, Adam Niedzielski, „Idziemy drogą Austrii i Niemiec” w stronę szczypawkowego przymusu. Przypomnijmy, iż 14 grudnia jest ostatnim dniem „łagodniejszych” obostrzeń.

– Jeżeli od 15 grudnia wchodzą ostrzejsze limity do 30 proc. do restauracji, hoteli, będzie wskazanie, że jeżeli klient zechce wejść ponad limit, jest obowiązany pokazać certyfikat covidowy. Czyli klient jest zobowiązany, jeśli zechce wejść. Jeżeli nie, nie musi niczego okazywać – przekazał rzecznik MZ, Wojciech Andrusiewicz.

Będziemy na bieżąco śledzić sytuację zarówno w Sejmie, jak i podczas protestów.

14-12-2021

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Udostępnij

Napisz komentarz przez Facebook


lub zaloguj się aby dodać komentarz


Pokaż więcej komentarzy (0)