REKLAMA

Niedzielski OSTRO: Ostrzegam wszystkich kombinatorów!

Minister Zdrowia Adam Niedzielski oświadczył w rozmowie dla „Faktu”, iż resort podejmie działania w związku z nielegalnym procederem handlu certyfikatami szczypawkowymi. Jak podkreślił minister, „jest to działalność przestępcza”.

Niedzielski wziął udział w rozmowie „Faktu”, poruszając temat certyfikatów szczypawkowych. Jak informuje minister, w Polsce kwitnie handel zaświadczeniami. Resort nie ma zamiaru przyglądać się sytuacji bezczynnie.

– Od razu na początku trzeba wyraźnie powiedzieć: to jest działalność przestępcza. Według mojej wiedzy to pojedyncze przypadki medyków oraz hakerów wystawiających certyfikaty osobom, które nie zostały zaszczepione – zagrzmiał Niedzielski w trakcie rozmowy.

Minister zapowiedział, że ministerstwo będzie przeprowadzać kontrole. Przypadki fałszowania zaświadczeń szczypawkowych będą także kierowane do prokuratury.

– To, że nie mamy na razie w tej sprawie spektakularnego aresztowania, nie znaczy, że służby nie działają w tej sprawie – oświadczył, wskazując na „niepokojącą tendencję”. Powiedział, że zaszprycowani także chorują, co może być sygnałem oszustwa.

– Jeśli okazuje się, że wspólnym mianownikiem dla tych osób, które trafiają do szpitala z zakażeniem, jest jakiś konkretny punkt szczepień, to warto się temu przyjrzeć. To nie musi być wcale oszustwo, ale np. błędy przy podawaniu szczepionki. Będziemy się temu bacznie przyglądać – zapewnił.

– Biorąc pod uwagę, że mamy jeden z lepszych systemów informatycznych w ochronie zdrowia nasze działania naprawdę są szybkie. Ostrzegam więc wszystkich kombinatorów. W naszym systemie, jak w internecie, nic nie ginie – zapowiedział minister zdrowia.

Zobacz także:

04-11-2021

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Udostępnij

Napisz komentarz przez Facebook


lub zaloguj się aby dodać komentarz


Pokaż więcej komentarzy (0)