REKLAMA

ZAKOPANE: Kolejny dzień imprezy. Tu już nikt nie przejmuje się obostrzeniami

Kolejną noc małopolscy policjanci zmagali się, aby przywrócić porządek i bezpieczeństwo na Krupówkach w Zakopanem.

Policja interweniowała 137 interwencji głównie wobec nietrzeźwych, wulgarnych i agresywnych osób.

Zatrzymani usłyszą dzisiaj zarzuty za atak na policjantów

Po zakończeniu sobotniego konkursu w skokach narciarskich, który zakończył się bez wydarzeń popołudniu na Krupówkach zgromadziło się kilka tysięcy osób. Policjanci od początku podawali komunikaty głosowe apelując o zachowanie dystansu społecznego i noszenie maseczek. Patrole na Krupówkach podejmowały interwencje wobec nietrzeźwych i agresywnych osób.

W liczne interwencje chwilami zaangażowane były wszystkie patrole

Przywracacie porządku na Krupówkach trwało do wczesnych godzin porannych. Zatrzymaliśmy dwie agresywne osoby, które zaatakowały i znieważyły policjantów. Kolejne cztery osoby w obawie przed ich wychłodzeniem zatrzymano do wytrzeźwienia. Do 8 rano podjęliśmy 137 interwencji.

Były bójki uliczne, awantury, kradzieże sklepowe, bójki i awantury w pensjonatach, spłonął również samochód na obrzeżach Zakopanego.

Ratowaliśmy młodego człowieka, który zawisł na ogrodzeniu nie mogąc się uwolnić oraz zatrzymaliśmy kolejną osobę z narkotykami. Łącznie odnotowaliśmy 65 wykroczeń związanych z nieprzestrzeganiem obostrzeń sanitarnych.

45 osób zostało ukaranych mandatem karnym, a w sprawie 20 osób skierujemy sprawy do sadu w sprawach o wykroczenia

Niezrozumiała i prowokująca wobec policjantów postawa młodych wulgarnych i nietrzeźwych ludzi bulwersuje wielu zakopiańczyków, którzy oczekują od tatrzańskich policjantów stanowczych działań. Będziemy reagowali na wszystkie zgłoszenia – stanowczo!

14-02-2021

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Udostępnij

Napisz komentarz przez Facebook


lub zaloguj się aby dodać komentarz


Pokaż więcej komentarzy (0)